Ptákoviny Florenc

Na Poříčí 1063/33, Praha 1
Po - Pá: 10:30 - 19:00. So: 10:30 - 18:30.
Ne: 12:30 - 18:30.
+420 720 980 920

Naše další prodejny

  • Václavské náměstí 64, Praha 1 Muzeum
  • Křižovnická 8, Praha 1 Staroměstská
  • Jaromírova 3, Praha 2 Karlovo Náměstí
  • Vltavská 28, Praha 5 - Smíchov Anděl
  • Lublaňská 52, Praha 2 I. P. Pavlova
  • Dukelských hrdinů 18, Praha 7 Vltavská
  • Rumunská 21, Praha 2 I. P. Pavlova
  • Pekařská 12, Brno
  • Divišova 757/1, Hradec Králové
Půjčovna kostýmů

Zkušenosti zákazníků

Dáša  Opravdu nevšední zboží, zajímavé a vtipné kostýmy! Kouzelný obchod, mohu všem doporučit přijít se aspoň podívat!

Všechny zkušenosti

Čarodějnice a dýně: Proč jsou na Halloween tak oblíbené? 

Halloween je tradiční svátek, který má hlubokou historii. Jeho kořený jsou skutečně prastaré, neboť pochází od starověkých irských Keltů. Název Halloween lze přeložit jako předvečer všech svatých a u nás se slaví den před dušičkami. Strašidelný svátek vychází z původních pohanských slavností, kdy Keltové tento den považovali za začátek nového roku (konec léta a začátek zimního období). Konec října je v podstatě takové přelom babího léta a začátku zimního času (brzy se stmívá, ochlazuje se, chladné a sychravé dny). K Halloweenu neodmyslitelně patří strašidelné kostýmy a také oblíbené dlabání dýní. Svátek Halloween dnes slaví nejen dospělí, ale také děti, které to vnímají jako skvělá příležitost, jak si užít karneval a vydlabat si z dýně své strašidýlko. 

Dlabání dýní 

Dlabání dýní patří mezi oblíbenou zábavu zejména mezi dětmi. Vydlabat si dýni není nic komplikovaného a zvládne to každý. Děti tedy s pomocí dospělých si mohou vydlabat strašidelnou dýni podle svých představ. Jak vyřezat dýni? Nejprve je potřeba si na dýni nakreslit postavu, kterou budete chtít vydlabat. Poté ostrou a velkou lžící vydlabejte dužinu. Dužinu rozhodně nevyhazujte. Je to výborný pokrm, ze kterého můžete uvařit zdravou a chutnou dýňovou polévku. Výborný je také dýňový koláč. 

Základem úspěchu je vhodný nástroj na dlabání dýní. Ideální jsou tenké a ostré nože nebo můžete vyzkoušet pilku na dlabání dýní. Díky tomuto nástroji bude vaše dílo dokonalé. Pokud s rodinou dlabete rádi a pravidelně, rozhodně si pořiďte vhodné nástroje, které vám usnadní práci. Roztomilá dýně, kterou si vyrobíte, vám udělá velkou radost. 

A jakou dýni si vyřezat? 

Je to zcela na vás, jakou podobu své dýni vtisknete. Obličeje mohou být veselé i strašidelné. Vyřezané dýně patří mezi oblíbené halloweenské dekorace a je to typická halloweenská výzdoba. Děsivá dýně v podobě čarodějnice, ducha nebo jiného strašidla by rozhodně neměla chybět jak v interiéru, tak v exteriéru. Dýně a čarodějnice jsou s Halloweenem neodmyslitelně spojené a patří k sobě. Vsaďte na tradice a udělejte si s rodinou „dýňové odpoledne“.  Halloweenské tradice by byla škoda nedodržet.