Ptákoviny Florenc

Na Poříčí 1063/33, Praha 1
Po - Pá: 10:30 - 19:00. So: 10:30 - 18:30.
Ne: 12:30 - 18:30.
+420 720 980 920

Naše další prodejny

  • Václavské náměstí 64, Praha 1 Muzeum
  • Křižovnická 8, Praha 1 Staroměstská
  • Jaromírova 3, Praha 2 Karlovo Náměstí
  • Vltavská 28, Praha 5 - Smíchov Anděl
  • Lublaňská 52, Praha 2 I. P. Pavlova
  • Dukelských hrdinů 18, Praha 7 Vltavská
  • Rumunská 21, Praha 2 I. P. Pavlova
  • Pekařská 12, Brno
  • Divišova 757/1, Hradec Králové
Půjčovna kostýmů

Zkušenosti zákazníků

Eliška K.  Podobný sortiment jsem zatím nikde neviděla, jsem naprosto unešená! Vybavila jsem dceru na tábor a vybrala jsem i vtipný dárek pro švagra.

Všechny zkušenosti

Ples upírů, aneb tipy na klasické halloweenské masky

Těšíte se na Halloween? Pokud patříte mezi příznivce tohoto svátku, který se slaví především v anglicky mluvících zemích, pak byste neměli vynechat také klasický ples upírů. Na této akci nesmí chybět typické kostýmy, které jsou neodmyslitelně spojeny s viktoriánskou Anglií. Právě viktoriánská Anglie patří mezi éru největšího rozmachu britského impéria. V té době se rozvíjel průmysl, šlo o dobu plnou kontrastů. Vláda královny Viktorie byla výjimečná v mnoha směrech. Zajímavostí je, že šlo o nejdéle vládnoucího britského monarchu, neboť na trůně seděla neuvěřitelných 64 let. A právě viktoriánské šaty, které kopírují tehdejší módu, se na ples upírů perfektně hodí. 

Róba ve stylu královny Viktorie

Jaké šaty jsou na ples upírů ideální? Viktoriánská róba se sukní a vlečkou, která sahá až na zem. Korzet, jenž krásně zeštíhluje pas a krajkou obšitý živůtek se sametovou služkou kolem krku. Ženy tehdy nosily tak upnuté korzety, že v nich téměř nemohly dýchat. Dnes si však můžete dopřát velmi pohodlný a autentický kostým. Vaším cílem není vypadat jako šlechtična, ale jako upírka. K tomu vám perfektně poslouží bílá barva na obličej, jež zvýrazní smrtelný výraz. Bílé líčidlo by měli použít ženy i muži, zkrátka všichni účastníci plesu upírů. Klasické halloweenské masky lze pojmout ve stylu hraběte Drákuly. Hrabě Drákula patří mezi nejznámější upíry a jeho nymfy – ženy, kterým vysál krev. Na plese by neměla chybět falešná krev, kterou lze také pořídit. 

Halloween jak se patří  

Halloween patří mezi strašidelné svátky. Každým rokem je u nás populárnější. Kromě vydlabaných dýní jsou pro tento den typické převleky ve stylu zombie, čarodějnic a upírů. Můžete být sexy upírka, která si oblékne síťované punčochy a stylový kostým. Nezapomeňte použít make-up pro upíra, aby byl váš upíří kostým ideální. Muži mohou zvolit upírský plášť, cylindr a upíří zuby. Jako originální doplňky doporučujeme česnekový věnec, gumové netopýry a umělou pavučinu s pavouky. Ples upírů bude zkrátka dokonalý. A pokud chcete být skutečný hrabě Drakula, nezapomeňte na plášť se stojatým límcem, který dokonale podtrhne upíří kostým.