Ptákoviny Florenc

Na Poříčí 1063/33, Praha 1
Po - Pá: 10:30 - 19:00. So: 10:30 - 18:30.
Ne: 12:30 - 18:30.
+420 720 980 920

Naše další prodejny

  • Václavské náměstí 64, Praha 1 Muzeum
  • Křižovnická 8, Praha 1 Staroměstská
  • Jaromírova 3, Praha 2 Karlovo Náměstí
  • Vltavská 28, Praha 5 - Smíchov Anděl
  • Lublaňská 52, Praha 2 I. P. Pavlova
  • Dukelských hrdinů 18, Praha 7 Vltavská
  • Rumunská 21, Praha 2 I. P. Pavlova
  • Pekařská 12, Brno
  • Divišova 757/1, Hradec Králové
Půjčovna kostýmů

Zkušenosti zákazníků

Kuba 

Díky tomuto obchodu jsem objevil své doposud skryté hobby a to je pořádání tématických večírků! Pokaždé objevím něco nového a získám další inspiraci.

Všechny zkušenosti

Vše o Halloweenu: Kde se vzal a jak a kdy se vlastně slaví?

Poslední říjnový večer je neodmyslitelně spojený s oslavou Halloweena. Tento svátek je u nás populární teprve v posledních letech, ale v anglicky mluvících zemích patří Halloween mezi velmi významné svátky s dlouholetou tradicí. V tento den si oblékáme strašidelné kostýmy, patří sem dlabání dýní a strašidelná zábava. Aby byl letošní Halloween opravdu dokonalý, nezapomeňte na vhodné doplňky, které navodí tu opravdovou atmosféru. 

Co je to Halloween?

Halloween je oblíbený anglosaský lidový svátek, který se rok co rok slaví 31. října. Je to tedy den před svátkem všech svatých, který známe také jako „dušičky“. Tento svátek si oblíbily především děti a také mladí lidé. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů. Jde o klasické halloweenské tradice. Chodí pak od domu k domu s tradičním pořekadlem. Tento svátek se slaví především v Anglii, Irsku, Austrálii, USA, Kanadě a na Novém Zélandu. 

Kořeny svátky sahají hodně hluboko do minulosti. Keltové slavili v tento den konec léta a také příchod nového roku. Noc na přelomu října a listopadu byla nazývána jako Samhain. Nesměly chybět bujaré ohně, které lidé zapalovali a také strašidelné převleky, jež je měly ochránit před zlými duchy. A jaké další doplňky patří k Halloweenu? Nezapomeňte, že zde platí, čím více lidí se vás lekne, tím lépe. Hororový make-up a falešné pavučiny, to vše z vás udělá královnu halloweenské noci. 

Připravte se na Halloween opravdu pořádně

Halloween se objevil v Americe v 19. století díky irským přistěhovalcům. Irové nepoužívali klasické dýně, ale vyřezávali děsivé obličeje do vydlabané řepy. Tu poté dávali do oken se zapálenou svíčkou a věřili, že tím vyženou duše zemřelých. Američani místo řepy používali dýně a ty se staly doslova symbolem Halloweenu. V posledních letech se Halloween těší velkému zájmu také u nás. Každý rok 31. října můžeme spatřit kolem sebe strašidelné čarodějnice, nechybí netopýři, duchové, halloweenské dekorace a strašidelné průvody táhnou městem. Pokud se i vy chcete zapojit, nezapomínejte na stylové a dostatečně děsivé doplňky.